Archív aktualít - školský rok 2010/2011

 Exkurzia II. - Tatry

     V dňoch 20. - 22. júna sa 110 žiakov tretích ročníkov a siedmej O zúčastnilo geografickej exkurzie do Liptovského Mikuláša. Exkurzia bola súčasťou projektu Implementácie školského vzdelávacieho programu s inovovanými vzdelávacími metódami a pomôckami. Prvý deň žiaci navštívili aquapark Tatralandia. Druhý deň absolvovali turistiku vo Vysokých Tatrách. Žiaci boli rozdelení do troch výkonostných skupín a absolvovali túry s rôznou náročnosťou. Všetci začínali na Štrbskom plese. Najľahšia túra viedla na Popradské pleso, stredne náročná na vodopád Skok a najnáročnejšia na Veľké Hincovo pleso, s vidinou výstupu na Kôprovský štít. Tu ale naše plány zastavilo zhoršujúce sa počasie a dážď, preto naša drina skončila na Hincovom plese. Posledný deň boli žiaci rozdelení do dvoch skupín, ktoré navštívili jaskyne Demänovskej doliny - Demänovskú ľadovú a Demänovskú jaskyňu slobody.

logi projektu

Exkurzia Tatry

Fotogaléria ...

Avon pochod 18. júna 2011 v Bratislave

        

         Avon pochod proti rakovine prsníka, prináša množstvo pozitívnej energie, ale sprostredkúva aj finančnú pomoc projektom zameraným na prevenciu a liečbu rakoviny prsníka.

Zúčastnili sa ho i naši študenti onkologickej výchovy: Andrej Vyskoč, Monika Kubová a Ľubomíra Nováková, spolu s vyučujúcou RNDr. Máriou Holickou.

  RNDr. Mária Holická

Fotogaléria ...


Avon pochod 2011Po cestách-necestách senickým regiónom.
/Reportáž z projektu Turistika v rámci cezhraničnej spolupráce s Gymnáziom Velké Pavlovice/

     Turistická chata na Kunovskej priehrade sa 29. mája stala na 4 dni prechodným domovom pre 40 žiakov z Gymnázia Senica a Velké Pavlovice, ktorí sem prišli s očakávaním okamžitého pripojenia sa na internet, mnohí vyzbrojení najnovšími typmi počítačov, MP 3-prehrávačov a tých najkvalitnejších reproduktorov na zosilnenie hudby. Ale, chrobáčikovia, projekt je projekt. Táto časť mala názov Turistika, takže sme sa v nej zamerali na spoznávanie turistických chodníčkov a prírodných a iných zaujímavostí, ktoré okolie Senice ponúka, aby sme aj našim spriateleným žiakom a kolegom z Velkých Pavlovíc ukázali, že toto u nich len tak niekde neuvidia. 

         Viac ...


Logo projektu
Turistika 2011
Fotogaléria ...


Geografická exkurzia do Bratislavy v rámci projektu "Implementácia ŠVP s inovovanými vzdelávacími metodámi a pomôckami"

      Žiaci tretích ročníkov našej školy (spolu 120 žiakov), sa spolu so 6 pedagógmi - Mgr. Petrom Chlupíkom, Mgr. Romanom Ravasom, RNDr. Svetozárom Štefečkom, Mgr. Gabrielou Havlovou, Mgr. Miroslavou Gergelovou a Mgr. Luciou Jurigovou, zúčastnili exkurzie do Bratislavy. Všetci žiaci absolvovali hodinovú prehliadku centra mesta - Staré Mesto, kde si mohli pozrieť zaujímavosti centra. Polovica žiakov sa navyše zúčastnila prednášky na Ústave pamäti národa, ktorá bola venovaná politickým procesom v bývalom Československu v 50-tich rokoch minulého storočia. Druhá polovica bola v SNM, kde si prezrela výstavu ÚPN, venovanú práci ŠTB v na Slovensku. Títo istí žiaci sa zúčastnia v dňoch 20. - 22. júna geografickej exkurzie do Vysokých Tatier.

logi projektu

Exkurzia do Ledníc


Fotogaléria ...


Exkurzia do Ledníc v rámci projektu „Spoločnými aktivitami k novým vedomostiam"

     Žiaci tretích ročníkov našej školy (spolu 43) sa spolu s pedagógmi Mgr. Romanom Ravasom a Mgr. Vladimírou Bajanovou, PhD. v rámci projektu cezhraničnej spolupráce zúčastnili 27. mája 2011 exkurzie do Ledníc. Program bol nasledovný: prehliadka sklenníka, prehliadka akvária Malawi, prechádzka parkom a zber biologického materiálu na herbár, sledovanie ornitofauny parku, plavba loďkou.

Viac sa dozviete na webovej stránke Biologia zblízka


Logo projektu

Exkurzia do Ledníc


Dejepisná exkurzia v rámci projektu „Spoločnými aktivitami k novým vedomostiam"

      V piatok, 27. 5. 2011, sa uskutočnila dejepisná exkurzia v rámci projektu „Spoločnými aktivitami k novým vedomostiam“ medzi Gymnáziom Velké Pavlovice a Gymnáziom Ladislava Novomeského Senica.
      Vybraní študenti z 3.ročníkov a septimy navštívili opevnený kostol v Kurdějove, vyšli na kostolnú vežu a zostúpili aj do jeho katakomb.
      Ďalej nasledovala prehliadka rodného domu Aloise a Viléma Mrštíkových. Študenti sa veľa dozvedeli o živote a diele týchto českých spisovateľov, ktorých diela sú zamerané na realistický popis života na moravskom vidieku.
      Po krátkej obedňajšej prestávke nasledovalo slovanské hradište v Mikulčiciach, ktoré našich študentov zaujalo určite najviac. S rozlohou 10 ha patrí k najrozsiahlejším a najzachovalejším slovanským archeologickým náleziskám v Českej republike.
      Z časových dôvodov sme nestihli návštevu Masarykovho múzea v Hodoníne. Dúfame však, že pri ďalšej našej spoločnej akcii sa tam určite dostaneme.

AZ

Logo projektu

Dejepisná exkurziaTuristika v rámci projektu cezhraničnej spolupráce Gymnázia Senica a Gymnázia Velké Pavlovice

      Vybraní žiaci, turisti nášho gymnázia a Gymnázia Veľké Pavlovice, sa 29.5.2011 - 1.6.2011 zúčastnia  zaujímavej turistickej akcie. V rámci projektu cezhraničnej spolupráce budú poznávať históriu, prírodné a kultúrne pamätihodnosti v regióne Záhoria. Okrem turistiky je pripravený zaujímavý program.

Logo projektu

Program exkurzie do Ledníc
Program exkurzieExkurzia do Ledníc v rámci projektu „Spoločnými aktivitami k novým vedomostiam"

      Dňa 27.5.2011 sa uskutoční Exkurzia do Ledníc v rámci projektu „Spoločnými aktivitami k novým vedomostiam“ mezi Gymnáziom Velké Pavlovice a Gymnáziom Ladislava Novomeského Senica.
     V rámci exkurzie navštívime zámocký sklenník, akvárium Malawi, budeme sa plaviť loďkou areálom zámockého parku. V zámockom parku budeme zbierať materiál na herbár.

Logo projektu

Program exkurzie do Ledníc
Program exkurzieHollého pamätník

      Naši recitátori boli úspešní aj v krajskom kole súťažnej prehliadky v umeleckom prednese poézie a prózy v Trnave. Svoje kvality potvrdili Eliška Gáfriková zo VI.O a Martin Očko z I.O. Každý z nich získal vo svojej kategórii výborné 2.miesto. Srdečne blahoželáme!

MM
Olympiáda v španielskom jazyku

      12. apríla sa v Bratislave konal už 21. ročník Olympiády v španielskom jazyku. Našu školu, a zároveň Trnavský kraj, v nej v kategórii B reprezentovala študentka 3.A – Marianna Filípková. V silnej konkurencii študentov s vyššou hodinovou dotáciou jazyka napokon obsadila veľmi pekné 4. miesto, ku ktorému jej srdečne blahoželáme!

EF

Olympiáda v španielskom jazyku


Dejepisná exkurzia v rámci projektu „Vzdelávacími aktivitami k novým vedomostiam"

      Dňa 27.5.2011 sa uskutoční dejepisná exkurzia v rámci projektu „Vzdelávacími aktivitami k novým vedomostiam“ mezi Gymnáziom Velké Pavlovice a Gymnáziom Ladislava Novomeského Senica.
          Bude to historicko - poznávacia jednodenná exkurzia zameraná na zoznámenie s významnými osobnosťami českých dejín, ktoré pôsobili v breclavskom regióne. Súčasťou je návšteva vybraných historických pamätihodností. Navštívime kostolík v Kurdejove, múzeum bratov Mrštíkov v Divákách, slovanské hradisko v Mikulčiciach, Masarykovo múzeum v Hodoníne.

Logo projektu

Program dejepisnej exkurzie
Program exkurziePoznáme výsledky medzinárodnej súťaže Matematický klokan

      Matematický klokan nie je počítajúce zviera- je to najväčšia matematická súťaž na svete aj na Slovensku. V tomto roku sa 21. marca uskutočnil jej 20. ročník. Okrúhle narodeniny milovníci matematiky oslávili- ako inak- riešením úloh. Medzi nimi bolo aj 35 "klokanov" z našej školy. Jedenásti preskočili tú najvyššiu latku a zaradili sa medzi 20% najúspešnejších na Slovensku. Nech sú  tieto výsledky pre nich povzbudením a tých menej úspešných nech neodradia od matematiky - na budúci rok súťažíme znova.

Fotogaléria ...

ZH

Matematický klokan
Naši „olympionici" v Trnave úspešní !!!


      V dňoch 27.-28.4.2011 sa študenti nášho gymnázia zúčastnili V. župnej olympiády v Trnave, kde nás reprezentovali vo futbale chlapcov /Filip Ravas, Samuel Dóža, Peter Černek, Matúš Mareček, Zdenko Filípek, Tomáš Rovńák, Marko Lörinczi, Martin Morbacher, Filip Duban, Ján Suchý, Marián Ďurša, Marián Hercog, René Slaný, Denis Ventura/a volejbale dievčat /Lucia Pukančíková, Lenka Štěpániková, Petra Gembešová, Silvia Reháková, Barbora Kubíčková, Monika Filípková, Simona Mikulíčková, Pavlína Hercogová, Monika Krutá/ . Chlapcom len o vlások unikla bronzová medaila, keď v boji o tretie miesto nešťastne podľahli svojmu súperovi z Piešťan 0:1. Lepšie sa darilo dievčatám, ktoré sa vo finále tiež stretli s družstvom Piešťan. Úvod zápasu patril našim súperkám, ktoré viedli v prvom sete už 9:1 a 18:14, ale naše dievčatá sa nevzdali a v ťažkom boji dokázali nepriaznivý stav zvrátiť a vyhrať 25:23. V druhom sete už nepustili víťazstvo zo svojích rúk a získali zlaté medaily a postup na Majstrovstvá Slovenska „Gaudeamus igitur“, ktoré by sa mali tento rok uskutočniť takisto v Trnave. Lucia Pukančíková získala cenu pre najlepšiu hráčku turnaja. Dúfame, že sa im bude dariť a budú našu školu opäť vzorne reprezentovať.

Fotogaléria ...

DB

V. župná olympiáda

V. župná olympiáda
„Fyzika v súčasnej spoločnosti"

      27. 4. 2011 sme vo veľkej zasadačke mestského úradu privítali vzácneho hosťa, vynikajúceho fyzika prof. RNDr. Júliusa Krempaského, DrSc.
     Študentom gymnázia predniesol prednášku na tému „Fyzika v súčasnej spoločnosti", po ktorej nasledovala diskusia.
      Pána profesora prijal aj primátor mesta Senica RNDr. Ľubomír Parízek.
      Za poskytnutie priestorov na mestskom úrade a pomoc pri organizovaní podujatia ďakujeme zástupcovi primátora Mgr. Petrovi Huttovi.
Fotogaléria ...

IP

Fyzika v súčasnej spoločnosti
ČO VIEŠ O HVIEZDACH

      Pod týmto názvom sa skrýva vedomostná súťaž určená mladým astronómom, do ktorej sa každoročne zapájajú aj študenti našej školy. 18. a 19. apríla sa vo Hvezdárni a planetáriu M. R. Štefánika v Hlohovci konalo krajské kolo, pričom naše farby zastupovala trojica hvezdárov. V 2. kategórii získal 1. miesto Richard Mička (3. O), v 3. kategórii si triumf spred dvoch rokov zopakoval Juraj Knapec (4. C) a tretiu priečku obsadil Michal Krištof (3. C). Všetci postupujú do celoštátneho kola, ktoré sa uskutoční začiatkom júna. Za vzornú reprezentáciu školy im vyslovujeme poďakovanie a držíme palce Žiari nad Hronom.

Čo vieš o hviezdach

 Juraj Knapec, víťaz KK súťaže ČVOH a dlhoročný reprezentant školy v astronomických súťažiach.
Poznávacie podujatie CERN

      V dňoch 13. – 17. apríla 2011 sa 42 študentov senického gymnázia zúčastnilo poznávacieho podujatia CERN, ktorého hlavnou organizátorkou bola Mgr. J. Horňáková, profesorka fyziky.
     Zo Senice sme vyštartovali 13. apríla vo večerných hodinách. Prvá naša zastávka bola vo švajčiarskom meste Winterthur, kde sme navštívili Technoramu, interaktívne múzeum s fyzikálnymi pokusmi.
  Po prehliadke sme v ceste pokračovali smerom na Ženevu, ubytovali sme sa v blízkosti švajčiarsko-francúzskych hraníc na území Francúzska.
      Druhý deň bol na program veľmi bohatý. Absolvovali sme prehliadku Cernu s odborným výkladom, prehliadku Paláca národov i samotného mesta Ženeva s jeho rôznymi zaujímavosťami a historickými pamiatkami.
      16. apríla nás čakala prehliadka Bernu, hlavného mesta Švajčiarska, v ktorom okrem iného bolo naším cieľom Einsteinovo múzeum.
    Domov sme sa vrátili 17. apríla v skorých ranných hodinách, síce troška unavení, ale obohatení o mnohé nezabudnuteľné zážitky.

Fotogaléria ...

IP

Exkurzia - Cern

Exkurzia - Cern
Postup našich futbalistov na župnú olympiádu do Trnavy

       Gratulujeme našim futbalistom, ktorí 11.4.2011 vyhrali ŠKOLSKÉ MAJSTROVSTVÁ OKRESU SENICA a budú nás reprezentovať na župnej olympiáde v Trnave.

PORADIE :

1. GYMNÁZIUM L. NOVOMESKÉHO SENICA

2. SÚKROMNÁ STREDNÁ ODBORNÁ ŠKOLA PODNIKANIA SENICA

3. STREDNÁ ODBORNÁ ŠKOLA SENICA

4. OBCHODNÁ AKADÉMIA SENICA

5. GYMNÁZIUM J. BOSCA ŠAŠTÍN - STRÁŽE 


Podrobné výsledky zápasov
        Naše družstvo hralo v zložení : S. Dóža , A. Petrovský , P. Černek , J. Mareček , M. Morbacher , Z. Filípek , T. Rovňák , D. Ventrura , M. Lorinczi , F. Duban , M. Hercog , E. Hečko, R.Slaný.

DB

Futbal
Hurbanov pamätník

       V piatok 8.apríla 2011 sa uskutočnilo okresné kolo Hurbanovho pamätníka.
Našu školu v umeleckom prednese poézie a prózy reprezentovali:
Eliška Gáfriková - 1.miesto (IV .kategória - próza)
Martina Blahová - 2. miesto ( IV. kategória - próza)
Lucia Mileová - 3.miesto (IV. kategória - próza)
Srdečne blahoželáme!


MM
Mladý Európan

       Dňa 6. 4. 2011 sa trojčlenné družstvo z 3. A v zložení Filip Jurovatý, Silvia Reháková a Hana Šteffeková zúčastnilo vedomostnej súťaže "Mladý Európan". V súťaži, ktorú organizovalo informačné centrum Europe Direct, v konkurencii ďalších 9 družstiev zo stredných škôl SE, SI, MY, MA, HC, TT a PN obsadili 2.miesto a iba o vlások im unikol postup na celoslovenské kolo. Súťažiacim gratulujeme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.


ĽS

Mladý Európan
Maturanti - stužkové slávnosti dávno za Vami a ústne maturitné skúšky pred Vami

Do fotogalérie pribudli fotografie zo

Stužková slávnosť
Regionálne kolo vo volejbale ZŠ

       7. apríla 2011 sa družstvo žiačok v zložení Simona Mikulíčková, Veronika Bernáthová, Mária Kolényová, Alexandra Rehušová, Patrícia Gembešová, Erika Filková, Barbora Chropovská, Katarína Radočáková, Kristína Hílková /pre chorobu chýbala Alexandra Vícenová/ zúčastnilo regionálneho kola vo volejbale ZŠ, ktoré sa uskutočnilo v telocvični nášho Gymnázia. V prvom zápase sa naše dievčatá stretli s víťazom Skalického okresu s družstvom Gymnázia Skalica, v ktorom jednoznačne zvíťazilo v pomere 2:0.. Bohužiaľ vo finále už nestačili na svojho súpera zo IV.ZŠ Senica a napriek obetavému výkonu porehrali 1:2, a obsadili pekné 2. miesto.
Možno by stačilo trochu viac svoje spolužiačky povzbudiť. Čo vy na to?


Fotogaléria ...

DH

Volejbal ZŠ
Spoločnými aktivitami k novým vedomostiam- dejepisná exkurzia

         Logo projektu


         Dňa 6.4. 2011 sa uskutočnila dejepisná exkurzia v rámci projektu cezhraničnej spolupráce Gymnázia Ladislava Novomeského Senica a Gymnázia Velké Pavlovice.
        Historické pamiatky a významné osobnosti regiónu Záhorie spoznávalo 31 študentov z Velkých Pavlovic a 11 našich študentov. 

       Navštívili sme Pamätnú izbu J. M. Hurbana v Hlbokom, Rodný dom Jána Hollého v Borskom Mikuláši, Záhorské múzeum a Rotundu sv, Juraja v Skalici.

           Študenti označili túto akciu za vydarenú a už teraz sa tešíme na 27. 5. 2011, kedy sa uskutoční dejepisná exkurzia na spoznávanie historických pamiatok břeclavského regiónu.


Fotogaléria ...

AZ

Dejepisná exkurziaOlympiáda ľudských práv

       Študenti Gymnázia Ladislava Novomeského sú často úspešnými riešiteľmi či víťazmi rôznych olympiád. Tento rok sme sa po prvýkrát zúčastnili aj Olympiády ľudských práv. Pred časom sme vás informovali, že Janka Turanská zo IV.B postúpila do celoslovenského kola tejto olympiády. A práve to sa konalo minulý týždeň, 23. – 25. 3. 2011, v Liptovskom Jáne.


Viac ... 


Fotogaléria ...

LK

Olympiáda ľudských práv
Na gymnáziu opäť učili študenti

      Piatok 25. marca 2011 bol na našej škole trochu nezvyčajný. O ôsmej síce zazvonilo na prvú hodinu, ale v triedach za katedrami sa neobjavili tí, ktorí tam zvyčajne bývajú. Profesori v tento deň prenechali svoje miesta študentom, ktorí v sebe nabrali odvahu a vyskúšali si, aké to je, zaujať žiakov niečím zaujímavým a ešte ich aj niečo naučiť.
Viac ...
Fotogaléria ...

MG

Dnes učíme myMajestátna budova Technického múzea vo Viedni opäť privítala našich žiakov
logi projektu

      Vďaka projektu Implementácia školského vzdelávacieho programu inovatívnymi metódami a pomôckami mali žiaci prvého ročníka a V.O možnosť i v tomto školskom roku vzdelávať sa hravou a modernou formou v Technickom múzeu vo Viedni.
17.3.2011 našim žiakom poskytlo múzeum príležitosť na neobyčajné pohľady do sveta vedy a techniky. Na ploche 22 000m2 sme vďaka originálnym exponátom nahliadli do vzrušujúceho sveta technického rozvoja. Hneď vo vstupnej hale sa hýbal impozantný zotrvačník, vo vzduchu viseli lietadlá, nasledovali dokonalé modely strojov, tovární, elektrární, železníc, ropných vrtov...
Viac ...
Fotogaléria ...

Mgr. M. Medovičová

Exkurzia do ViedneOlympiáda vo francúzskom jazyku

      Dňa 10.3. 2011 sa v Trnave uskutočnilo krajské kolo olympiády vo francúzskom jazyku. Našu školu reprezentovali:

Kristína Hílková, III.0 - 2. miesto v kategórii 1B

Filip Petrovič, VI. 0 - 2. miesto v kategórii 2A

Ivana Tomešová, VII. 0 - 3. miesto v kategórii 2B

Blahoželáme.
G.H.

ParížBiologická olympiáda

      Na základe výsledkov školského kola teoreticko-praktickej časti biologickej olympiády , ktorého sa na našej škole v kategórii A zúčastnilo 36 študentov, postúpili do krajského kola v Trnave štyria študenti: Mária Bederková, Katarína Mihályová, Patrik Polák a Klára Sládková. V projektovej časti školu zastupovala Dária Adamovičová.
      Najlepšie sa darilo K. Mihályovej, ktorá sa umiestnila na 18. mieste a spolu s M. Bederkovou a K. Sládkovou boli úspešnými riešiteľmi teoreticko-praktickej časti.
      Dária Adamovičová so svojou prácou v projektovej časti zvíťazila a postúpila do celoslovenského kola.

RR

Biologická olympiáda


Valentínska kvapka krvi

       Dňa 28.2.2011 desať študentov našej školy darovalo krv v rámci kampane Valentínska kvapka krvi, väčšina z nich už po niekoľkýkrát. Veríme, že týmto budú motivovať aj svojich spolužiakov a darovanie krvi pre nich ostane samozrejmosťou aj po skončení štúdia na našej škole.
      Boli to títo študenti: Michal Planka, Nikola Kollárová, Soňa Morávková, Samuel Dóža, Branislav Valjent, Hana Gavurníková, Denis Vician, Ján Suchý, Michal Waldecker, Michal Filípek.

Všetkým dobrovoľným darcom ďakujeme.

odber krvi


Postav super snehuliaka a vyhraj pre školu 888€

       Portál SPORTTUBE.SK zameraný na propagáciu aktívneho pohybu a športu detí a mládeže vyhlásil súťaž pre žiakov základných a stredných škôl pod názvom Postavte SUPER SNEHULIAKA. Pre našu školu môžeme vyhrať až „troch snehuliakov“. Teda až 888 €. Rozhoduje odborná porota – Dominik Hrbatý, Filip Šebo a Miro Hlinka.
       Zabavte sa a podporte nás v tejto súťaži hlasovaním za naše video. Hlasujte za nás kliknutím na 5. hvezdičku pod videom.
Tu sa pozrite ako sme stavali snehuliaka ;)

III.B


Postav super snehuliaka


Deň otvorených dverí
Logo projektu

    16.2.2011 sa v priestoroch školy uskutočnil deň otvorených dverí pre záujemcov o osemročné štúdium. Dvere sme mali otvorené doslova, návštevníci mohli vojsť do tried na vyučovacie hodiny, pozrieť si ostatné priestory školy a získať informácie a odpovede na všetky otázky.
    Sme radi, že záujem o akciu zo strany rodičov a detí bol naozaj úprimný a deň otvorených dverí môžeme považovať za úspešný.

ZH

Fotogaléria ...


Deň otvorených dverí


Olympiáda v slovenskom jazyku a literatúre

    Eliška Gáfriková zo VI.O získala krásne 3. miesto v krajskom kole Olympiády v slovenskom jazyku a literatúre v kategórii B.
Srdečne blahoželáme!

MM


Olympiáda v SJaL


Olympiáda ľudských práv

    Dňa 9. februára 2011 sa naša študentka Jana Turanská zo IV.B zúčastnila krajského kola Olympiády ľudských práv, ktoré sa konalo na Gymnáziu I. Kupca v Hlohovci. Zúčastnení študenti stredných škôl z celého Trnavského kraja najprv riešili vedomostný test, v ktorom sa zisťovali všeobecné poznatky o ľudských právach a ich dodržiavaní. Vzápätí sa všetci študenti v rámci ústnej časti pustili do prezentácie vlastných názorov na rôzne témy z oblasti ľudských práv.
    Reprezentantka našej školy bola úspešná – spomedzi 20 účastníkov sa umiestnila na 6. mieste a zaručila si tak postup do celoštátneho kola. To sa uskutoční v dňoch 23.-25. marca v Liptovskom Jáne.
Janke blahoželáme a budeme jej držať palce v najvyššom kole tejto olympiády.

LK

Fotogaléria ...


Olympiáda ľudských práv


Majstrovstvá okresu stredných škôl vo volejbale

    Dňa 9.2.2011 sa uskutočnili na našej škole majstrovstvá okresu SŠ vo volejbale. Majstrovstiev sa zúčastnili Obchodná akadémia, SOŠ a Gymnázium. SSŠP neprišla a umožnila nám tak ľahšiu cestu k víťaztvu. Odohrali sa 3 zápasy formou každý s každým. Prvý zápas so SOŠ sme zvládli hladko, no Obchodná akadémia bola tvrdší oriešok. Možno sme ju trošku podcenili, na začiatku sme si mysleli , že výhra je naša, ale OA na nás mala pripravené prekvapenie. Dievčatám sa začalo dariť a bolo to celkom vyrovnané. Druhý set sme však mali už pevne v rukách a išli sme priamo za víťaztvom. Po odpískaní poslednej lopty bolo víťaztvo naše a mohli sme sa radovať z postupu na župnú olympiádu, ktorá sa bude konať v Trnave.
Gymnázium reprezentovali: Lucia Pukančíková, Barborka Kubíčková, Lenka Štepániková, Silvia Reháková, Petra Gembešová, Pavlína Hercogová, Monika Filípková, Simona Mikulíčková.

DB


AEROBIC MARATÓN stredných škôl

    Dňa 3.2.2011 sa uskutočnil na našej škole každoročný okresný AEROBIC MARATÓN stredných škôl. Súťažiacich tvorili najmä dievčatá, no tento rok sa nenechali zahanbiť ani chlapci. Cvičili sa štyri súťažné kolá (basic aerobic, cardio kick-box, posilňovací aerobic, finále-dance aerobic). Pozvanie predcvičovať prijali Andy Jakubcová a Lívia Levárska. Rozhodnutie o prvých troch priečkach, ktoré obsadili študentky nášho gymnázia, rozhodla odborná porota zložená z profesorov telesnej výchovy.

Viac ...
Fotogaléria ...


Aerobic


Náš "lyžarák"

    V nedeľu 23.1.2011, po ťažkom týždni plnom skúšania pred polročným vysvedčením, sme sa o 7,30 pred budovou našej školy konečne naložili do autobusu a plní očakávania vyrazili za vytúženým oddychom na horách. Začína sa náš týždenný lyžiarsky kurz v hoteli Sasanka v Tatranskej Lomnici. Vysoké Tatry nás privítali pekným počasím a po ľahkom snežení sa vyčasilo a my sme si užívali inverziu na Skalnatom plese. Na 4- kilometrovej zjazdovke sme do úmoru zdokonaľovali naše lyžiarske a snoubordingové umenie, aby sme sa potom mohli zregenerovať v termálnych bazénoch Aquacity Poprad. Večery sme trávili pri spoločenských hrách alebo spevom pri gitare. Počas celého pobytu vládla dobrá nálada, dokonca sme dostali pochvalu aj od našich profesorov. Priviezli sme si domov plno krásnych zážitkov. Všetci, ktorí zostali doma, môžu banovať.

Fotogaléria ...

Lyžiarsky výcvikový kurz
Tu sme sa lyžovali.


Olympiáda vo francúzskom jazyku

   Dňa 17. januára 2011 sa uskutočnilo školské kolo olympiády vo francúzskom jazyku.
Celkovo 18 študentov súťažilo v kategóriách 1B, 2A a 2B.
Výsledok súťaže:
Kategória 1B:
1. Kristína Hílková III.O,

2. Michaela Planková III.O,
3. Katarína Radočáková III.O
Kategória 2A:
1. Filip Petrovič VI.O,

2. Lucia Poláková VI.O,
3. Eliška Gáfriková VI.O
Kategória 2B:
1. Ivana Tomešová VII.O,

2. Hana Gavurníková IV.A,
3. Patrik Polák VII.O
Víťazi jednotlivých kategórií postupujú do krajského kola, ktoré sa uskutoční 10. marca 2011 v Trnave.

MS


Olympiáda vo francúzskom jazyku

Olympiáda vo francúzskom jazyku

Olympiáda vo francúzskom jazyku


Piaty ročník celoškolskej súťaže SUDOKU.

    Prvý deň po zimných prázdninách, 10. januára 2011, sa počas tretej vyučovacej hodiny v priestoroch jedálne sústredilo 63 súťažiacich žiakov našej školy, aby si zmerali svoje schopnosti v riešení SUDOKU, známeho hlavolamu japonského pôvodu. Každý žiak mal za úlohu v čo najkratšom čase vyriešiť jeden hlavolam ťažkej úrovne. Atmosféra bola bojovná a nejednému z nich chýbalo len pár minút do ukončenia hlavolamu.


Matematické súťaže

PkM


Matematické súťaže


Matematické súťaže


Žiaci ôsmej O triedy sa zúčastnili internetovej matematickej olympiády.

    Tretí ročník tímovej súťaže zorganizoval Ústav matematiky Fakulty štatistiky a informatiky VUT v Brne. Celkove sa do tretieho ročníka olympiády zaregistrovalo 176 tímov z celej Českej republiky a vybraných škôl Slovenskej republiky. To znamená, že riešeniu príkladov z matematiky sa 30. novembra 2010 venovalo cca 1200 študentov.
    Našu školu reprezentovali: Jaroslava Kotvanová, Anton Škápik, Martin Cibula, Andrej Mudroch, Marek Vojtek, Dalibor Bača.
    Na internetovej stránke http://matholymp.fme.vutbr.cz/default.aspx?server=1&article=11  nájdete podrobnosti aj zaujímavosti o priebehu súťaže.
    Naši žiaci získali účastnícky diplom, ďakovný list a blahoželanie od riaditeľa Ústavu matematiky FSI VUT v Brne.


PkM


Matematické súťaže Matematické súťaže


Vianočný volejbalový turnaj

    V stredu 22. 12. 2010 sa v telocvični našej školy zišli najlepšie volejbalové družstvá troch senických stredných škôl: Gymnázia, Obchodnej akadémie a Súkromnej strednej odbornej školy podnikania, aby odohrali vianočný turnaj. Všetky družstvá boli veľmi vyrovnané, o čom svedčí i fakt, že o víťazstve sa rozhodovalo až na konci jednotlivých setov. Po záverečnom hvizde sa najviac tešilo domáce družstvo IV.C triedy, ktoré vyhralo oba zápasy a v konečnom poradí sa umiestnilo na 1. mieste, pred družstvom z OA a SSOŠP.
Všetci hráči si zahrali s chuťou a celý miniturnaj bol určite príjemným začiatkom vianočných prázdnin.

MG

Fotogaléria ...

Vianočný volejbalový turnaj 2010


2. ročník volejbalového turnaja o pohár primátora mesta Senica

    Vo štvrtok 16.12.2010 sa v telocvični nášho gymnázia uskutočnil 2.ročník volejbalového turnaja o pohár primátora mesta Senica. V priateľských zápasoch sa stretli učitelia senických stredných škôl a družobného gymnázia z Velkých Pavlovíc.Účastníci si mohli nielen zašportovať, ale aj posedieť pri tradičnej vianočnej kapustnici. Stretnutia sa niesli v duchu fair play, zvíťazili všetci, ktorí sa zúčastnili tohto vydareného predvianočného podujatia. Putovný pohár zostal už po druhýkrát vo vlastníctve domáceho družstva v zložení: Bajanová, Bíly, Blažeková, Bulka, Gergelová, Chlupík, Jurigová, Krištofíková, Spiššák
Výsledky: Gym.Senica -SSŠP 2:0
SOŠ - Gym.V Pavlovice 2:0
SSŠP - Gym.V Pavlovice 21
Gym.Senica - SOŠ 2:0
SOŠ - SSŠP 2:0
Gym.V Pavlovice - Gym.Senica 0:2

Fotogaléria ...

Vianočný volejbalový turnaj 2010


Zvianočnieva sa ...

    Zasnežená krajina, vianočné koledy, vôňa medovníkov, pocit útulna... toto sú témy, ktoré pomaly zachvacujú mysle našich študentov. Môžeme to počuť z ich nadšených rozhovorov, tušiť z usmiatych tvárí a vidieť zo žiarivej výzdoby tried. Napriek tomu, že koniec decembra pre žiakov znamená aj zvýšené študijné úsilie, starosti so známkami striedajú s tými, pravdupovediac, príjemnejšími.
    Atmosféru hrejivých sviatkov radosti, lásky a pokoja chcú mať nielen vo svojich príbytkoch, ale aj v priestoroch školy, ktorá je ich druhým domovom. Výzdoba nebude samoúčelná, pre mnohých bude prípravou k vianočným besiedkam, ktorými sa posledný deň pred prázdninami rozlúčia so svojimi spolužiakmi pred začiatkom nového kalendárneho roka.

MN
Foto: Mgr. Z. Hercogová

Fotogaléria ...

Vianočná výzdoba


Olympiáda ľudských práv

    6.12.2010 sa uskutočnilo školské kolo Olympiády ľudských práv. Zúčastnili sa štyria žiaci.
Výsledok súťaže:
1. miesto a postup do krajského kola - Jana Turanská, IV.B
2. miesto - Filip Jurovatý, III.A
3. miesto - Natália Ravasová, III.B
4. miesto - Katarína Zajíčková, III.B

Olympiada ľudských práv


Piate pokračovanie rubriky OKO VIDÍ

    Milí študenti,
po dlhšej odmlke sa opäť hlásim s poriadkovo-estetickými správami z našej školy. V tomto roku som sa rozhodlo, že odkryjem svoju identitu a nebudem sa schovávať za slovo „my“. Je to príliš neosobné. Som to ja, Oko, a nebojím sa to priznať!

Poďme k veci: prečo tá odmlka? Nie že by som sa vám nechcelo prihovoriť už skôr, no akosi som nemalo vhodnú zámienku. Škody na školskom majetku ste totiž, našťastie, nenapáchali (za čo vás chcem čo najvrúcnejšie pochváliť milým žmurknutím). Preto som sa ako správne Oko, ktoré vidí všetko, rozhodlo uverejniť pochvalné fotografie z vašich-našich tried.


Viac ...

Oko vidí


Aj k nám prišiel Mikuláš

    V pondelok 6.12.2010 nechýbal na školských tabuliach tradičný nápis „Na svätého Mikuláša - neučí sa, neskúša sa!“, väčšinou aj doplnený vydarenou ilustráciou. Dobrovoľníci z III.B nezanevreli na tradíciu a v kostýmoch Mikuláša, anjela a čerta navštevovali triedy, za koledu obdarovali dobré deti cukríkmi a tie menej poslušné okrem cukríkov dostali uhlíkom.
Foto: MN

Imatrikulácie študentovImatrikulácie 2010/2011

    Na štvrtok 25.11.2010 sme sa všetci tešili. Nielenže sme mali štyri vyučovacie hodiny po 30 minút, ale hlavne bola imatrikulácia. Vítanie nových študentov je pre tých, ktorí už nemusia trpieť na pódiu vždy veľkou radosťou.
    Ešte počas vyučovania sme si mohli všimnúť pomaľovaných prvákov s papierovými dojčenskými fľaškami zavesenými na hrdlách. Toto gesto ich znovuzrodenia na novej škole bolo veľmi milé a vtipné.
Viac ...
Fotogaléria ...

Imatrikulácie študentov


Výsledky športových turnajov ku Dňu študentov

    Športové turnaje sa uskutočňovali priebežne od konca októbra do 18. novembra v školskej telocvični. Bol to taký malý darček pre študentov gymnázia k ich sviatku a zároveň príležitosť pre nich ukázať svoje talenty na poli športu, porovnať svoje schopnosti so žiakmi iných škôl, vybiť energiu, skrátka odreagovať sa a niečo pekné zažiť. Hovorí sa, že dôležité je zúčastniť sa a hoci to nie každý môže takto hrdinsky chápať, povedzme to takto: vďačnosť patrí všetkým zúčastneným, lebo bez porazených by neboli ani víťazi :-) .

Viac ...
Fotogaléria ...

športové turnaje ku Dňu študentov


Timravina studnička - celoslovenské kolo

    15. novembra sa v Lučenci uskutočnilo celoslovenské kolo súťaže v umeleckom prednese pôvodnej slovenskej prózy s názvom Timravina studnička. Svoj talent predviedli deti, mládež a dospelí z celého Slovenska. V piatich kategóriách sa pred odbornú porotu postavilo celkovo 43 súťažiacich z 26 slovenských miest. Súčasťou súťaže bol aj seminár, v ktorom sa organizátori snažili sprostredkovať najnovšie poznatky z oblasti umeleckého prednesu, objavovať a starať sa o odborný rast recitátorských talentov.
    Dve prvé miesta si odniesli aj študentky nášho gymnázia: Sabína Phanová z V.O, víťazka 3. kategórie, a Anna Reptová z 2.A, ktorá zvíťazila v 4. kategórii. Obom dievčatám srdečne blahoželáme, ďakujeme za reprezentáciu školy a želáme veľa chuti v zdokonaľovaní svojho recitátorského umenia.

Timravina studnička


Vernisáž putovnej výstavy vo Velkých Pavloviciach

    17. novembra 2010 sa opäť stretli mladí účastníci Plenéru 2010 a ich učitelia z českej aj slovenskej strany tentokrát vo Velkých Pavloviciach. Výstava bola aranžovaná na radnici v hornej sále s podkrovným riešením, čo zabezpečilo správne osvetlenie pre obrazy a spolu s prestretým stolom v centre miestnosti prispelo k pocitu útulnosti pre každého návštevníka.
Viac ...

Fotogaléria ...


logo projektu

Vernisáž Veľké Pavlovice 17.11.2010


Zbavme sa strachu a zaujímajme sa o svoje zdravieAkcie Zbavme sa strachu a zaujímajme sa o svoje zdravie sa v dňoch 23. a 24. 11. 2010 sa spolu so Záhorským osvetovým strediskom bude podielať aj Gymnázium Ladislava Novomeského Senica a to študenti a vyučujúca onkologickej výchovy v spolupráci s Europacolonom.

Zaujímame sa o zdravie     Zaujímame sa o zdravie


Ocenenie študentov stredných škôl z Trnavského kraja

16. 11. 2010 v Zrkadlovej sieni Divadla Jána Palárika v Trnave boli pri príležitosti Medzinárodného dňa študentstva ocenení vybraní šudenti stredných škôl z Trnavského kraja. Diplom, vecnú i finančnú cenu si prevzali aj žiaci 2. C Pavol Fuksa, Tomáš Chovanec a Martin Tomovič za 2. miesto v krajskom kole vedomostnej regionálno-vlastivednej súťaže „Kraj, ktorý je mojím domovom“. Za dosiahnutý úspech chlapcom srdečne blahoželáme.

Fotogaléria ...

Ocenenie študentov


Deň študentstva na radnici

Dňa 9.11.2010 sa uskutočnil Deň študentstva na radnici. Pri tejto príležitosti primátor prijal na Mestskom úrade v Senici najlepších študentov stredných škôl, ktorým odovzdal Plaketu mesta a podpísali sa do pamätnej knihy mesta. Za našu školu ocenenie získali Dária Adamovíčová (VII.O), Jakub Gabčo (VII.O), Ivana Parízková (VIII.O) a Jana Turanská (IV.B), ktorí nás v minulom školskom roku úspešne reprezentovali v rôznych súťažiach a olympiádach. Medzi ocenenými nechýbala ani Lýdia Rosová (VIII.O), ktorú na ocenenie navrhol mestský študentský parlament za mnohoročnú aktívnu činnosť. Všetkým srdečne blahoželáme!
Zároveň bola odovzdaná aj Cena senickej mládeže, ktorú v internetovom hlasovaní tento rok získala Ing. Jarmila Drinková.

Fotogaléria ...

Deň študentstva na radnici


Študentská kvapka krvi

Slovenský Červený kríž každoročne organizuje v mesiacoch október a november kampaň s názvom Študentská kvapka krvi. Jej cieľom je získavanie dobrovoľných darcov krvi najmä z radov mladých ľudí a motivovať ich na pravidelné darovanie tejto vzácnej tekutiny.
Dňa 8.11.2010 darovalo krv 13 študentov našej školy: Branislav Valjent, Nikoleta Slováková, Anton Flamík, Michal Waldecker, Ján Suchý, Andrej Fuksa, Jana Faboková, Michal Filípek, Dominika Martišová, Milan Junas, Juraj Knapec, Ivana Kocáková a Michal Planka.
Veríme, že budú príkladom pre svojich spolužiakov, ktorí dostanú možnosť darovať krv vo februári, kedy sa uskutoční tradičná Valentínska kvapka krvi

Študentská kvapka krvi


Športové turnaje ku Dňu študentstva

V pondelok 15.novembra 2010 pre žiakov I.O – IV.O O 10,00 hod v telocvični Gymnázia
Vybíjaná dievčatá /10 členné družstvá – I.O zmiešané/
Minifutbal chlapci /max. 9 členné družstvá/
/súpisky do 10.11. do kab. TV/

Vo štvrtok 18.novembra 2010 pre žiakov I. – IV. ročníka a V.O – VIII. O
MIXVOLEJBAL / max. 10 členné družstvá 4+2 al. 3+3 /
/súpisky do 15.11. do kab TV/

Viac ...

Turnaje


Timravina studnička

    26. októbra sa v Základnej umeleckej škole v Senici uskutočnil V. ročník regionálnej súťaže v umeleckom prednese pôvodnej slovenskej prózy – Timravina studnička. Toto podujatie je venované na počesť významnej slovenskej spisovateľky Boženy Slančíkovej – Timravy. Súťaž vyhlásilo Záhorské osvetové stredisko a jaj cieľom je viesť deti a mládež k hlbšiemu poznávaniu slovenskej literatúry, objavovať krásy umeleckého slova, rodnej reči, objavovať a starať sa o odborný rast recitátorských talentov.

Viac ...

Timravina studnička


Majstrovstvá okresu v šachu družstiev stredných škôl

    GRATULUJEME!!!
Monike Nemečkayovej z III.C, Tiborovi Čajkovi zo VII.O a Martinovi Pagerkovi z I.C, ktorí našu školu 3.11.2011 úspešne reprezentovali na Majstrovstvách okresu v šachu družstiev stredných škôl. Svojich súperov z Obchodnej akadémie Senica a Gymnázia J.Boscu Šaštín –Stráže porazili bez straty jediného stretnutia.

Šach


Deň a noc s astronómiou

    Nástup jesene so sebou prináša inverzné hmlisté počasie, ale aj krajšie dni babieho leta. Škoda, že inverzia postihla i podujatie „Deň a noc s astronómiou“, ktoré bolo spoločnou akciou senického gymnázia a partnerského gymnázia v moravských Velkých Pavloviciach.
V piatok 15. októbra sa 40 študentov stretlo v areáli rekreačného zariadenia Chata nad plážou pri Kunovskej priehrade. Centrom hlavných aktivít však bolo Sobotište, kde sa nachádza síce maličká, ale o to pohostinnejšia hvezdáreň.

Projekt


Viac ...

Astronómia


Študentská výmena

    Minulý týždeň, ako už tradične, sme v našej škole a v rodinách zúčastnených študentov hostili študentov z belgického mesta Mol, zo strednej školy Rozenberg S.O., ktorá je našou partnerskou školou.
    Celý týždeň sme vyplnili spoločnou prácou na projekte, ktorý niesol názov „ Týždeň kultúry “.
    Cieľom projektu bolo porovnať rôzne druhy umenia na Slovensku a v Belgicku.
    Študentov sme privítali v nedeľu a v rodinách sa spoločne zoznámili z našou krajinou.

Viac ...

Fotogaléria ...

Výmenný pobyt


Stužkoodenci na scénu

    Mierny gaudeamusový ošiaľ až hystéria rodiace sa v štvrtáckych hlavách zasahuje svoje okolie. Týždeň pred stužkovou každá maturitná trieda prežíva tak trochu cestovnú horúčku. Veď ich čaká cesta – prechod z detstva do dospelosti. Nie zo dňa na deň, samozrejme. Cesta k zodpovednosti je celoživotný proces. Povedzme radšej, že maturantov čaká posledný výstup na trase Gymnázium. Skúška dospelosti síce nie je nič nové pod slnkom, no zainteresovaní ju neberú ako banalitu. Nenosia zelené stužky pol roka pre nič za nič. Dúfajme teda s nimi i my a želajme im veľa síl a vytrvalosti, veď: večne je zelený... Gaudeamus igitur!
M. Nahirnyak


Spoločnými aktivitami k novým vedomostiam - astronómia

    Druhá aktivita projektu Spoločnými aktivitami k novým vedomostiam je zameraná na najstaršiu prírodnú vedu – astronómiu. Naši študenti a ich moravskí kolegovia sa zoznámia s tajomstvami jesennej hviezdnej oblohy, ktorej dominuje planéta Jupiter a menej nápadná kométa Hartley, spoznajú súhvezdia typické pre toto ročné obdobie a pozrú sa i na dorastajúci Mesiac. Ostáva len dúfať, že jasné počasie babieho leta ešte zopár dní vydrží, aby sme to všetko mohli uskutočniť 15. – 16. októbra v rekreačnom zariadení Chata nad plážou pri Kunovskej priehrade a najmä vo hvezdárni pri Základnej škole v Sobotišti.

Projekt

Astronómia


Cyklo Velké Pavlovice 2010

    V rámci projektu cezhraničnej spolupráce s družobným Gymnáziom vo Velkých Pavloviciach strávilo 20 študentov našej školy 3 dni v krásnom prostredí Južnej Moravy, aby si spolu s velkopavlovickými „vyskúšali“ cyklotrasy vinúce sa pozdĺž vinohradov v oblasti regiónu Modré Hory.
Viac ...

Projekt

Cykloturistika


Deň srdca

    V piatok 24.9.2010 sa žiaci našej školy zapojili do informačnej kampane s názvom Deň srdca. V peknom slnečnom počasí sa vydali do ulíc Senice, kde najprv ľudí oslovili s krátkou anketou o ich zdraví a potom ich poinformovali o význame prevencie srdcovocievnych ochorení. Zároveň ich oboznámili s kódom zdravého srdca 0-30-5-120-80, čo znamená: 0 = fajčenia (0 cigariet denne), 30 = minimálne 30 minút chôdze denne, 5 = hladina celkového cholesterolu do 5mmol/l, 120 a 80 = hodnoty optimálneho tlaku krvi.
    Prečo sú tieto čísla dôležité?
    Dnes máme množstvo dôkazov, že pokiaľ budeme dbať na správny životný štýl, ktorého dôležitou sučasťou je nefajčenie, dostatočný pohyb, správne stravovanie (5-6 kusov ovocia denne, veľa zeleniny, celozrnné pečivo, ryby, olivový olej, pestrá a vyvážená strava) s adekvátnymi hodnotami hladiny cholesterolu, VIEME až v 90% zabrániť vzniku srdcovocievnych ochorení !!

Správny kód srdca


Fotogaléria - Medzinárodné športové turnaje vo Velkých Pavloviciach

    17. septembra doobeda sa už po druhýkrát uskutočnil medzinárodný turnaj študentov vo futbale a následne turnaj učiteľov vo volejbale. Dresy Gymnázia Ladislava Novomeského hrdo reprezentovali naši študenti a zároveň hráči FK Senica - Vilkovský, Mareček, Dóža, Černek, Loerinci, Petrovský, Duban. Stretli sa v troch zápasoch so študentmi z Velkých Pavlovíc, Hustopečí a Kloboukov u Brna, z ktorých všetky tri vyhrali. Prvý zápas bol najvyrovnanejší – 2:1, druhé dva potvrdili kvalitu našich hráčov navzdory väčšiemu povzbudzovaniu súperov a výsledkom bolo suverénne víťazstvo pre Senicu so skóre 7:0 a 8:2. Odmenou víťazov bol okrem samotnej hry a dobrého pocitu putovný pohár starostu mesta Velkých Pavlovíc a pohár za 1. miesto.
   Po obede si vymenili dresy družstvá študentov s tímami profesorov zo Senice, Velkých Pavlovíc a Kloboukov; futbalové nadšenie vystriedala volejbalová horúčka. Naši učitelia brali zápasy naozaj športovo - ako príjemne strávený čas s priateľskými kolegami z Moravy, a preto vôbec nesmútili, keď si do Senice priniesli malý pohár za 2. miesto.
Turnaje budú pokračovať na slovenskej strane O pohár primátora mesta Senice pred Vianocami, na ktorý sa už teraz študentské i učiteľské tímy tešia.
Fotogaléria ...

Športové súťaže

Športové súťaže


„Spoločnými aktivitami k novým vedomostiam“

   
      V dňoch 26. – 29. septembra 2010 sa vo Velkých Pavloviciach uskutoční prvá spoločná aktivita so zameraním na cykloturistiku. Cieľom aktivity je navštíviť a predstaviť partnerom región a prejsť ho po cyklistických trasách.

      Projektu sa zúčastnia študenti za aktívnu činnosť na škole alebo dobré študijné výsledky.

Projekt


Cyklistika 2010


CESTY 2010 - SPOLUPRÁCA A PRIATEĽSTVO BEZ HRANÍC

    V e r n i s á ž   p u t o v n e j    v ý s t a v y   PLENÉR 2010

SENICA 22. 9. 2010, Kultúrny dom,
otvorenie výstavy o 16.00
Výstava potrvá do 4. 10. 2010

VELKÉ PAVLOVICE 17. 11. 2010, Výstavná sieň MÚ,
otvorenie výstavy o 16.00
Výstava potrvá do 1. 12. 2010


logo projektu

Plenér 2010


Poďte s nami na lyžovačku!!!!

    Tak ako každoročne aj v školskom roku 2010/2011 pre Vás pripravujeme LVVK. Tento krát v krásnom prostredí Vysokých Tatier, v Tatranskej Lomnici, ktorá sa pýši nielen výborne upravenými lyžiarskymi svahmi, ale i najdlhšou zjazdovkou na Slovensku so zárukou snehu.
Žiaci: 1.ročník + doplnok žiaci iných ročníkov
KDE: Tatranská Lomnica-Vysoké Tatry
KEDY: 23.1.2011-29.1.2011
CENA: cca 170€ - ešte upresníme.
V cene zahrnuté ubytovanie, 3x denne strava, pitný režim, doprava, 5-dňový skipass.
Záujemcovia prihláste sa v kab. TV so zálohou 50 € do 20.9.2010.

Lyžiarsky výcvik
Lyžiarsky výcvik


S tebou o tebe. Alebo aj Ako predchádzať stresu

    7. september bol pre dievčatá prvých ročníkov a piateho ročníka osemročného štúdia čímsi výnimočným. Čas vyučovania im neskutočne rýchlo preletel, pretože centrom výučby boli práve ony – mladé ŽENY. A teda to, čo býva inokedy témou „podlavicovou“, na vyučovaní zakázanou, sa teraz stalo hlavnou témou. Moje telo, pocity, trampoty. Chudnutie, priberanie, obliekanie, bielizeň. Vlasy, vyrážky, pleť, hygiena, životospráva. Hormóny, nálady, stres, a chlapci, chlapci, chlapci...

Viac ...

S tebou a o tebe


526 živých organizmov zaplavilo Gymnázium Ladislava Novomeského v Senici

    Po ničivých letných záplavách na strednom Slovensku vlny neušetrili ani západ. Prišli. Vovalili sa do dverí, na schody, do tried, prúdili neúnavne, kmitali a hučali. Takto vyzeral prvý deň, keď sa škola otvorila aj pre žiakov, nielen pre učiteľov. Veď úctyhodné steny gymnázia sa už nemohli pozerať na prevrátený poriadok sveta... Učitelia v laviciach! Hnus! Kedy sa o nás konečne budú opierať pružné mladé lakte a zaspávajúce hlavy študentov?
    2. septembra sa sny školských lavíc naplnili a nové, vyleštené, štátnou vlajkou a hymnou ozdobené učebne lačne prijali milovníkov vzdelávania. Aj tento rok pribudla čerstvá krv, tri triedy zľahka dezorientovaných pätnásťročných a jedna trieda jedenásťročných tvárí. Svoje rozpaky však zdatne ukrývali, niektorí za ľahostajnosť, mnohí za úsmev či múdry výraz, iní sa tvárili rezervovane. Školský fotoaparát prekvapil triedy prvákov na úvodných hodinách.

Viac ...

Nováčikovia z I.A