Archív aktualít - školský rok 2012/2013

 Dejepisná exkurzia na južnú Moravu

        16. 5. 2013 sa študenti Kvinty a 1.C zúčastnili dejepisnej exkurzie na južnú Moravu. 

    Najskôr sme navštívili obec Modrá, kde sa nachádza archeoskanzen - replika veľkomoravského opevneného sídliska z 9.storočia. Študenti sa dozvedeli, ako bývali, ako sa stravovali a akým remeslám sa venovali naši predkovia v čase Veľkej Moravy. 

       Z Modrej sme prechádzali cez najvýznamnejšie pútnické miesto v Českej republike Velehrad. V tomto roku si pripomíname 1150. výročie príchodu Konštantína a Metoda na Veľkú Moravu. Pri príležitosti štátneho sviatku Českej republiky Dňa slovanských vierozvestcov sa tu každoročne 5. júla koná Národná púť. 

     Nakoniec sme navštívili zámok a zámocký park Buchlovice, ktorý patrí k najkrajším barokovým šľachtickým sídlam v Čechách.

Fotogaléria ...

Mgr. Anna Zburinová


Projekt

Dejepisná exkurzia

Dejepisná exkurzia


Súťaže vo francúzskom jazyku

        

      Aj v tomto šk. roku sa žiaci našej školy úspešne zapojili do súťaže vo francúzskom jazyku. V krajskom kole olympiády, ktoré sa konalo v Piešťanoch, súťažili žiačky v dvoch kategóriách: 

  • 2A Jana Končitá z II. B - obsadila 3. miesto 
  • 2B Lucia Poláková z Oktávy - obsadila tiež 3. miesto

       11 žiakov sa zapojilo do súťaže vyhlásenej Francúzskym inštitútom v Bratislave "Dis-moi dix mots" /Povedz mi desať slov/, v ktorej sa Matúš Nečas, žiak prímy, umiestnil na 2. mieste v kategórii mladších žiakov.

        Blahoželáme!


PhDr. Margita Hološková

Hollého pamätník

        10.5. 2013 boli v krajskom kole prehliadky v umeleckom prednese poézie a prózy udelené tieto ocenenia našim študentom: 2. miesto Filip Nosko (septima), 3. miesto Zuzana Frťalová (1.C) a najúspešnejšou sa stala Mária Kolényová (septima) - 2. miesto s návrhom na postup do celoštátneho kola prehliadky. 

          Blahoželáme!

  Mgr. Miroslava Medovičová


45. Hurbanov pamätník

        V okresnej súťaži v umeleckom prednese poézie a prózy 45. Hurbanov pamätník sa naši žiaci takto výborne umiestnili:

  • Mária Kolényová (septima) 1. miesto v kategórii próza 
  • Filip Nosko (septima) 1.miesto v kategórii poézia 
  • Zuzana Frťalová (1.C) 2. miesto v kategórii poézia 
  • Dominika Štuberová (1.C) 3. miesto v kategórii próza

  Mgr. Miroslava Medovičová


Opäť majstrom Slovenska!

        

      

        Martin Pagerka z III.C mimoriadne úspešne reprezentoval naše gymnázium v Spišskej Novej Vsi na Majstrovstvách Slovenska študentov stredných škôl v šachu a stal sa šachovým kráľom medzi stredoškolákmi celého Slovenska

Srdečne blahoželáme!

  Mgr. Zlata Hečková


Diplom


Matematický klokan

        ašpiruje na zápis do Guinnessovej knihy rekordov. V marci 2013 súťažilo totiž viac ako 7 miliónov žiakov z 50 krajín sveta. K tomuto číslu už 5 rokov prispieva aj naša škola. 8 našich študentov sa vo svojej kategórii zaradilo medzi 10% najlepších na Slovensku a titul šampióna školy tentokrát získal Branislav Bulka z 2.C triedy. Tešíme sa z úspechu aj zo záujmu o matematiku.

  Mgr. Zuzana Hercogová


Matematický klokan


Literárne súťaže

        

           V regionálnom kole literárnej súťaže Radlinského Kúty získal Milan Kolesík z III. A 1. miesto za poéziu
           V celoslovenskom kole literárnej súťaže O cenu Dominika Tatarku bol ocenený Richard Keračik z I. A. v kategórii próza.


Súťažiacim blahoželáme. 

PhDr. Margita Hološková


Rozlúčka so štvrtákmi - želáme šťastnú ruku pri výbere maturitných zadaní ...

        

           fotogaléria


Lenka Adamíčková
znovu víťazkou celoslovenského kola Olympiády v španielskom jazyku

        

            Dňa 25. marca 2013 sa v Bratislave konalo celoslovenské kolo Olympiády v španielskom jazyku. Po postupe z krajského kola reprezentovali našu školu dve študentky: Nikola Jankovičová z 2.B a Lenka Adamíčková zo Sexty.

               Kategóriu B Lenka Adamíčková suverénne vyhrala a nadviazala tak na minuloročné prvenstvo v nižšej kategórii. Nikola Jankovičová zaplatila nováčikovskú daň a v kategórii A obsadila 7. miesto. Obom študentkám gratulujeme k úspechu a želáme veľa chuti v príprave na ďalší ročník.
             Zaujímavosťou je, že pre zlé poveternostné podmienky v to ráno sa naša výprava do Bratislavy takmer nedostala a víťazstvo by pripadlo niekomu inému.


Mgr. Erika Farkašová

René Valúšek do Spojených arabských emirátov!

        

        Historický úspech dosiahol René Valúšek (3.C) v 35. ročníku Stredoškolskej odbornej činnosti. Po víťazstve v krajskom kole sa mu podarilo uspieť i v celoslovenskom a po zisku prvého miesta postúpil na medzinárodnú prehliadku do Abu Dhabi, ktorá sa uskutoční v septembri. Za svoju prácu Vplyv elektrosmogu na človeka v jeho prostredí zároveň získal Cenu Štátneho inštitútu odborného vzdelávania.
      Treba povedať, že dosiahnutie takéhoto úspechu nebolo jednoduché. René sa venoval práci spolu s pani profesorkou Holickou viac ako rok. Merania a štúdium odbornej literatúry mu zabrali veľa voľného času, no výsledok stojí za to. V nasledujúcich týždňoch sa uskutoční prezentácia jeho práce pre žiakov druhého ročníka a veríme, že aj medzi nimi sa nájdu nadšenci, ktorí dosiahnu podobný úspech.


Mgr. Miroslava Gergelová

     Diplom  SOČ Diplom

VIII. župná olympiáda

        

      18. - 19.4.2013 sa konala v Trnave už VIII. župná olympiáda. Naše volejbalistky úspešne reprezentovali a získali už štvrtýkrát pohár za 1.miesto. Zároveň postupujú na Majstrovstvá Slovenska SŠ Gaudeamus Igitur. Reprezentovali: Bernáthová, Filípková, Hercogová, Krutá, Kubíčková, Kollárová, Malíková, Mikulíčková, Suchánová, Trizuliaková


Mgr. Dagmar Blažeková

Krajské kolo Stredoškolskej odbornej činnosti

        

      Dňa 5. apríla 2013 sa v Strednej odbornej škole v Rakoviciach uskutočnila krajská prehliadka 35. ročníka Stredoškolskej odbornej činnosti. Študenti zo všetkých typov škôl obhajovali svoje práce, ktoré boli častokrát výsledkom niekoľkomesačnej práce. V silnej konkurencii sa najviac darilo Renému Valúškovi (3.C), ktorý vo svojej kategórii zvíťazil s prácou Vplyv elektrosmogu na človeka v jeho prostredí a postúpil do celoslovenského kola. 

         Našu školu ďalej reprezentovali: Denisa Solníková (3.C) s prácou Celiakia, Lucia Mileová (3.A) s prácou Minulosť a súčasnosť obce Prievaly a Filip Ravas (septima) s prácou Tvorba ovládacieho softvéru pre čipové technológie. I keď sa títo žiaci neumiestnili na prvých miestach, bezpochyby získali cenné skúsenosti, ktoré určite využijú v ďalšom štúdii. A ako v priebehu dňa odznelo z úst viacerých porotcov, víťazmi sú všetci, ktorí sa do SOČ-ky zapojili.


Mgr. Miroslava Gergelová

     Diplom                     Diplom                     Diplom

Lenka Adamíčková
znovu víťazkou celoslovenského kola Olympiády v španielskom jazyku

        

            Dňa 25. marca 2013 sa v Bratislave konalo celoslovenské kolo Olympiády v španielskom jazyku. Po postupe z krajského kola reprezentovali našu školu dve študentky: Nikola Jankovičová z 2.B a Lenka Adamíčková zo Sexty.

               Kategóriu B Lenka Adamíčková suverénne vyhrala a nadviazala tak na minuloročné prvenstvo v nižšej kategórii. Nikola Jankovičová zaplatila nováčikovskú daň a v kategórii A obsadila 7. miesto. Obom študentkám gratulujeme k úspechu a želáme veľa chuti v príprave na ďalší ročník.
             Zaujímavosťou je, že pre zlé poveternostné podmienky v to ráno sa naša výprava do Bratislavy takmer nedostala a víťazstvo by pripadlo niekomu inému.


Mgr. Erika Farkašová

Úspechy našich nemčinárov

        

      V tomto školskom roku sa uskutočnil 23. ročník olympiády v nemeckom jazyku. Našu školu v nej reprezentovali študenti p.prof.Blažekovej - Adam Perička z 2.A a Jana Draškovičová zo 4.A. Obaja si počínali úspešne. V okresnom kole, ktoré sa uskutočnilo 23.januára 2013 na Strednej zdravotníckej škole v Skalici, obaja vo svojich kategóriách zvíťazili a postúpili do krajského kola súťaže. To prebehlo v Trnave 14.februára 2013 a Adam obsadil krásne 3. miesto v kategórii 2A (1. a 2. ročník, kvinta a sexta). Blahoželáme!


Mgr. Zuzana Pípová
     Diplom           Diplom         Diplom


Martin Pagerka Majstrom Slovenska

        

            Martin Pagerka, žiak III.C triedy, získal ďalší titul Majster Slovenska. Odchovanec a hráč Šachového klubu Osuské hral v sezóne 2012/2013 šachovú extraligu za Slovan Bratislava, ktorý nedávno získal majstrovský titul. Do tohto tímu ho pozvali ako jedného z najtalentovanejších šachistov na Slovensku. Slovan je aj papierovo najsilneší slovenský klub, lebo v ňom hrá 5 šachových veľmajstrov a dvaja medzinárodní majstri. Na priloženej fotografii je Martin v spoločnosti veľmajstrov Michalíka, Štohla, Ftáčnika a Markoša.

Mgr. Zlata Hečková

Sach

Krajské kolo olympiády zo slovenského jazyka a literatúry

        

            Krajské kolo olympiády zo slovenského jazyka a literatúry sa konalo v piatok 8.februára 2013 v Seredi. Našu školu reprezentovali Valéria Nagyová z 3.C a Zuzana Zlochová z 1.B.
          V silnej konkurencii výborne obstáli. V.Nagyová získala 3. miesto v kategórii A a Z. Zlochová 5. miesto v kategórii B.

             Blahoželáme!

Mgr. Miroslava Medovičová

 Olympiáda v SJ

Siedmy ročník celoškolskej súťaže SUDOKU

        

      Sudoku  Prvý deň po zimných prázdninách, 8. januára 2013, sa počas tretej vyučovacej hodiny v priestoroch jedálne sústredilo 53 súťažiacich žiakov našej školy, aby si zmerali svoje schopnosti v riešení SUDOKU, známeho hlavolamu japonského pôvodu. Každý žiak mal za úlohu v čo najkratšom čase vyriešiť hlavolam strednej a ťažkej úrovne. Atmosféra bola bojovná a nejednému z nich chýbalo len pár minút do ukončenia hlavolamu.

     Najrýchlejší riešitelia:

P.č.

Meno a priezvisko

   Trieda

Čas riešenia

1.

Ivana Laschová

   štvrtá B

9 min.

2.

Pavlína Hercogová

   oktáva

12 min.

3.

Denisa Kudláčová

   druhá A

14 min.

4.

Rebeka Michalicová

   tretia A

17 min.

5.

Patrik Vilk

   prvá B

20 min.

6.-7.

Dominika Hamerlíková

   tercia

21 min.

6.-7.

Martina Mihelová

   druhá A

21 min

8.

Sára Fábryová

   štvrtá B

22 min

9.

Izabela Vrablecová

   prvá A

23 min

10.

Jana Končitá

   druhá B

25 min

 

  RNDr. Eva MillováŠkolské kolo olympiády vo francúzskom jazyku

        

      Dňa 23. 1. 2013 sa uskutočnilo školské kolo olympiády vo francúzskom jazyku


V kategórii 2A (1. ročník, 2. ročník, Kvinta, Sexta) súťažilo 6 dievčat: Kristína Hílková, Michaela Planková, Diana Rišková (z Kvinty), Jana Končitá, Ľubica Nemečková a Katarína Suchánová (z 2.B). 


V kategórii 2B (3., 4. ročník, Septima, Oktáva) súťažili: Lucia Poláková z Oktávy, Kristína Janšáková, Katarína Kadlečíková, Lucia Michalicová a Rebeka Michalicová z 3.A. 

Konečné umiestnenie v kategórii 2A: 


1. Jana Končitá (z 2.B) 

2. Katarína Suchánová (z 2.B) 

3. Kristína Hílková (z Kvinty)

V kategórii 2B bolo výsledné poradie nasledovné: 


1. Lucia Poláková (z Oktávy) 

2. Rebeka Michalicová (z 3.A) 

3. Kristína Janšáková (z 3.A) Všetkým dievčatám ďakujeme za aktívnu účasť, víťazkám srdečne blahoželáme a prajeme im veľa úspechov v krajskom kole.

  Mgr. Miriam Suchovská
2. ročník vianočného šachového turnaja

        

          2O. decembra 2012 sa v škole uskutočnil už druhý ročník šachového turnaja pre žiakov nášho gymnázia. Turnaj mal solídnu úroveň, veď sa ho zúčastnili viacerí študenti, ktorí hrajú túto kráľovskú hru súťažne. Prvenstvo z minulého ročníka obhájil Martin Pagerka z 3. C, druhý skončil Martin Očko z Tercie a na treťom mieste sa umiestnila Ľubica Čelústková z 1. A. Na turnaji sa objavilo aj niekoľko perspektívnych nováčikov z Prímy, z nich Andrej Búran skončil štvrtý. Úspešným žiakom blahoželáme. Osobitne ďakujeme za organizačnú pomoc Rastislavovi Diviakovi zo Šachového oddielu Osuské.

  Mgr. Ľubomír Staňo

Fotogaléria...


Šachový turnaj


Vianočný volejbalový turnaj

        

         Poobede 19.12.2012 učitelia nášho gymnázia bojovali už v tradičnom vianočnom volejbalovom turnaji zmiešaných družstiev tentokrát o pohár riaditeľa Gymnázia L. Novomeského v Senici. Za účasti 4 družstiev SOŠ Senica, Gymnázium V.Pavlovice, nováčika súťaže Retro /ktorému domáci prepožičali ženské reprezentantky/ a domáceho tímu odohral každý 3 vzájomné zápasy. Z víťazstva sa nakoniec tešili naši hostia spoza hraníc, ktorí porazili vlaňajšieho víťaza, domáce družstvo, 2:1 a odviezli si domov putovný pohár. V priateľskom duchu sa niesli nielen športové zápasy, ale aj nasledujúce posedenie pri vianočnej kapustnici. Všetci účastníci sa zhodli, že sa tešia na budúci ročník 2013.

  Mgr. Dagmar Blažeková

Fotogaléria...

Vianočný volejbalový turnaj

Olympiáda v nemeckom jazyku

        

         Dňa 18. 12. 2012 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo olympiády v nemeckom jazyku. 20 študentov súťažilo v 2 kategóriach - 2A /1., 2. roč./ a 2B /3., 4. roč./ v písomnej a ústnej časti. Víťazom kategórie 2A sa stal Adam Perička /II. A/, na 2. mieste skončil Branislav Bulka /II. C/. V kategórii 2B zvíťazila Jana Draškovičová /IV. A/, na 2. mieste sa umiestnili Soňa Dobiašová /IV. A/ a Nikola Štepanovská /IV. C/, 3. miesto obsadil Miroslav Zríni /IV. C/

            Víťazom blahoželáme a umiestneným na 1. miestach želáme veľa úspechov v okresnom kole.

  Mgr. Anna Zburínová

Fotogaléria...


Olympiáda v nemeckom jazyku


Naši informatici opäť úspešní

        

          Dňa 6. decembra sa uskutočnilo krajské kolo súťaže v programovaní Zenit. Našu školu na ňom reprezentovali dvaja študenti v kategórii A: Filip Petrovič (oktáva) a Martin Tomovič (4.C). Obidvaja si v tvrdej konkurencii 21 programátorov počínali veľmi dobre a za svoj kód v programovacom jazyku C si Filip vybojoval 1. miesto a Martin 5. miesto. Filip zároveň postúpil do celoslovenského kola, ktoré sa uskutoční na SOŠ v Senici.

 

Mgr. Roman Ravas


Zenit


Exkurzia do slovanského Hradišťa a Archeoskanzenu Modrá

        

          Dňa 29.11.2012 (utorok) sme sa my, študenti seminára z dejepisu, zúčastnili exkurzie do slovanského Hradišťa (Mikulčice) a Archeoskanzenu Modrá. Ako prvé sme navštívili slovanské hradisko Mikulčice, kde sa našli základy dvanástich kamenných kostolov, zvyšky cintorínov s viac ako 2500 hrobmi i fragmenty vojenskej pevnosti, postavenej minimálne na dvoch ostrovoch rieky Moravy. Zaujala nás najmä expozícia pavilónu 1 a 2. V Pavilóne 2 je veľmi dobre spracované premietanie o celej národnej kultúrnej pamiatke. Slovanské hradisko sa stalo súčasťou našej exkurzie aj pre blížiace sa 1150. výročie príchodu vierozvestcov Konštantína a Metoda.

Viac ...

  Martin Bojčev, IV.A

Fotogaléria...


Exkurzia seminár z dejepisu


Budova Gymnázia Ladislava Novomeského v Senici má nové okná!

              

         Po dlhoročnom snažení vedenia školy sa budova senického gymnázia po 35 rokoch prevádzky dočkala výmeny okien. Staré okná už dávno prekročili svoju životnosť a ohrozovali svojím technickým stavom bezpečnosť pri práci v škole. Rekonštrukcia okien stála takmer 95 000 €, spolu bolo vymenených 224 okien a tiež hlavné vchodové dvere. Akciu realizovala firma Stavfin a.s. Trenčín. Výmena bola náročná pre školu, pretože prebiehala počas vyučovania. Finančné prostriedky od nášho zriaďovateľa VÚC Trnava sme totiž dostali až v druhom polroku 2012. Napriek zhoršeným pracovným podmienkam počas celej výmeny napokon všetko dobre dopadlo a výsledok určite stojí za to. Od nových okien si sľubujeme lepšie pracovné podmienky, zníženú hlučnosť z exteriéru budovy a nezanedbateľná bude i energetická úspora.

  Mgr. Pavel Otépka, riaditeľ školy

Fotogaléria...


Budova školy


Dar rodičovského združenia škole

              

         Naša škola už tradične veľmi dobre spolupracuje s Rodičovským združením pri Gymnáziu Senica. Každoročne sa z prostriedkov RZ nakupuje veľké množstvo učebných pomôcok, prispieva sa na aktivity tried, hradí sa cestovné na olympiády a súťaže žiakov. RZ tiež financuje odmeny pre úspešných žiakov, prispieva na prevádzku počítačovej siete, hradí poistné žiakom, toaletné potreby žiakov a iné. Každý rok sa z prostriedkov RZ realizuje aj akcia väčšieho finančného rozsahu. Tento školský rok sme vybudovali s nákladom 14 000 € úplne novú počítačovú učebňu, vrátane novej podlahy a nábytku. Učebňu sme sprevádzkovali v novembri. Svojou veľkosťou je určená pre väčšie skupiny žiakov, má 21 žiackymi pracovísk a je tiež vybavená dataprojektorom. Počítače majú, samozrejme, základné oficiálne programové vybavenie. Touto cestou ďakuje vedenie školy rodičom našich študentov za podporu. Učebné pomôcky budú určite prispievať ku skvalitneniu vzdelávania našich žiakov. Bez pomoci rodičovského združenia by si škola pri súčasnom financovaní zo strany štátu len ťažko, ak vôbec, udržala povesť moderne vybavenej vzdelávacej inštitúcie.

  Mgr. Pavel Otépka, riaditeľ školy

Fotogaléria...


Učebňa pc


Ide to aj BEZ MODRÍN

        

         

           19. november je Svetovým dňom prevencie týrania detí. Pri tejto príležitosti našu školu oslovila nezisková organizácia Slniečko s prosbou o pomoc pri realizácii zbierky v rámci celoslovenskej kampane "Bez modrín". Výťažok zo zbierky je určený na podporu preventívnych a vzdelávacích programov pre deti a dospelých a na podporu krízových centier a Domu na pol ceste pre obete domáceho násilia. 

         Touto cestou ďakujeme študentkám, ktoré sa zapojili do zbierky: Magdaléna Mihálová, Dominika Bartáková, Dominika Ukropcová, Katarína Blažová, Mária Sovová, Lenka Hanzlíčková, Patrícia Benedikovičová, Monika Krutá, Michaela Barcajová a Barbora Kubíčková. Napriek chladnému a sychravému novembrovému počasiu sa dievčatám podarilo vyzbierať 197,22 eur.

  Mgr. Miroslava Gergelová

Logo


Svetový deň prevencie týrania detí


Ocenení študenti

           Vo štvrtok 15. novembra 2012 Trnavský samosprávny kraj (TTSK) usporiadal v Zrkadlovej sále Divadla Jána Palárika v Trnave oslavy Medzinárodného dňa študentstva.
        Predseda TTSK Tibor Mikuš pri tejto príležitosti odovzdal pamätné listy najlepším študentom za ich mimoriadne študijné a športové výsledky. Z nášho gymnázia si ocenenie prevzali Lenka Adamíčková za 1.miesto v celoslovenskom kole olympiády v španielskom jazyku a víťazné družstvo súťaže "Kraj, ktorý je mojím domovom" - Timea Vizváryová, Matúš Hladík a Oliver Pribyl. Oceneným blahoželáme!

Fotogaléria...

Mgr. Zlata Hečková
Ocenení študenti


Okresné kolo aerobic maratónu SŠ

    

       V stredu 14.11.2012 sa v telocvični nášho gymnázia konalo okresné kolo tradičného aerobic maratónu stredných škôl. Približne 50 účastníkov, z toho 14 našich študentiek bojovalo zo všetkých síl o čo najlepšie umiestnenie. Výhodu mali tí, ktorí boli kondične lepšie pripravení, ale všetci si užili skvelú atmosféru a výbornú hudbu a hlavne si dobre zacvičili, povzbudzovaní cvičiteľkami A.Jakubcovou a M.Jamrichovou. ako i početným publikom. Prvé miesto obsadila Natália Madunická z nášho gymnázia, 2. miesto patrí N.Šiškovej z OA Senica a tretie opäť našej študentka Rebeke Michalicovej. Okrem víťaziek postupujú na majstrovstvá Slovenska aj: L.Poláková, E.Kittová, D.Škojcová, M.Petricová a K.Blašková. Všetkým dievčatám gratulujeme k úspechu.

Fotogaléria...

Mgr. Dagmar Blažeková

Aerobic maratón

Exkurzia do Osvienčimu, Krakova a Vieličky

    

             V dňoch 29.10.30.10.2012 sa 47 žiakov a 3 členovia pedagogického zboru našej školy zúčastnili exkurzie do Osvienčimu, Krakova a Vieličky. Napriek chladnému počasiu videli všetky naplánované múzejné expozície: koncentračné tábory Auschwitz a Birkenau z obdobia druhej svetovej vojny, prechod cez historické centrum Krakova (s krátkou zastávkou na Hlavnom námestí), hradný vrch Wawel (s prehliadkou reprezentačných sál) a na záver soľnú baňu Vielička, jednu z najväčších sprístupnených baní v Európe.

Fotogaléria...

Mgr. Ľubomír Staňo

Hrad Wawel s katedrálou

Renesančné nádvorie Wawel

"Kraj, ktorý je mojím domovom"

         Žiaci 2. C (Timea Vizváryová, Oliver Pribyl, Matúš Hladík) úspešne reprezentovali školu vo vedomostnej súťaži „Kraj, ktorý je mojím domovom“. Po postupe z okresného kola sa 25. októbra na SPŠ dopravnej v Trnave stretli s víťazmi ďalších okresov Trnavského kraja. Konkurencie sa nezľakli a skončili na 1. mieste. Družstvo bude ocenené predsedom Trnavského samosprávneho kraja pri príležitosti Medzinárodného dňa študentstva.

Mgr. Ľubomír Staňo 


ŠTUDENTSKÁ KVAPKA KRVI

          Po roku je tu opäť Študentská kvapka krvi. Ide o celoslovenskú kampaň, ktorej cieľom je propagovať dobrovoľné darcovstvo krvi a získať najmä mladých ľudí, aby chodili darovať pravidelne, čím sa zabezpečuje dostatok krvi v našom zdravotníctve. Heslom tohtoročnej Študentskej kvapky je Podaj pomocnú ruku

            Tento rok sa v Senici v rámci kampane uskutočnia dva mobilné odbery. Počas prvého, dňa 24. 10. 2012, darovali krv študentky Jana Benková, Monika Krutá, Patrícia Benedikovičová a Michaela Barcajová a p. prof. Gergelová. Dievčatá mali z prvého darovania dobrý pocit a určite si to v budúcnosti zopakujú. 

            Ostatní záujemcovia majú možnosť zapojiť sa do kampane už 14. 11. 2012.

Mgr. Miroslava Gergelová 
DNI NEZÁBUDIEK v Senici

      Touto cestou Vám chceme poďakovať za pomoc a spoluprácu pri realizácii verejnej zbierky „Dni nezábudiek“ v našom meste, ktorú organizovala Liga za duševné zdravie na Slovensku už po 9. krát, tento rok v termíne 10.- 13.10. 2012. V našom meste dobrovoľníci zo stredných škôl vyšli do ulíc 11. a 12. októbra. Vaši študenti vzorne reprezentovali Ligu za duševné zdravie SR a Materské centrum STONOŽKINE SLNIEČKA v Senici. Všetci pomáhali dobrej veci s nadšením. Aj ich zásluhou sme dokázali v Senici spolu s ďalšími študentmi vyzbierať 1.356,48 €. Spoločne s Vami veríme, že vyzbierané peniaze budú použité na podporu chránených dielní, chránenej práce a chráneného bývania pre ľudí s duševnými problémami, podporu zariadení na zmysluplné trávenie voľného času, osvetu verejnosti v otázkach duševného zdravia, podporu začleňovania ľudí s duševnými ochoreniami do spoločnosti. Vďaka patrí pani zástupkyni Zlatici Hečkovej, ale najmä Vašim študentom: Zuzane Turanskej, Jánovi Trimelovi, Eliške Gáfrikovej, Lujze Marečkovej, Andrei Vlčkovej, Tatiane Motusovej, Adele Čambalovej, Agáte Mičovej a Pavlovi Václavovi. Vaša škola z celkovej sumy 1.356,48€ vyzbierala 757,29€, najviac zo senických stredných škôl. Aj najúspešnejšia dvojica v meste boli žiaci Vašej školy – J. Trimel a Z. Turanská – vyzbierali 291,14€.

Ďakujeme! 

Za MC Stonožkine slniečka v Senici 

Mgr. Silvia Krišáková 

Poďakovanie (*.pdf)...

Dni nezábudiek 2012Dni nezábudiek 2012

Deň Trnavského samosprávneho kraja

         Vo štvrtok 4.10.2012 sa v telocvični nášho gymnázia stretlo 15 družstiev - cca 140 študentov na medzitriednom volejbalovom turnaji zmiešaných družsiev ku Dňu župy. Všetci bojovali zo všetkých síl o čo najlepší výsledok, povzbudzovaní svojími spolužiakmi. Z víťazstva sa nakoniec tešili študenti IV.C: /Filípková, Vargová, Krahulcová, Mrázek, Mášik, Zríni, Tomovič, Benková/, ktorí vo finále porazili IV.B. Na treťom mieste skončila III.B po víťazstve nad Septimou. Uznanie patrí všetkým účastníkom za bojovné výkony a spoluprácu pri organizácii turnaja.

Fotogaléria...

Mgr. Dagmar Blažeková

Dni župy 2012

Dni župy 2012

Družba s Gymnáziom Velké Pavlovice pokračuje....

         V piatok 21.septembra 2012 sa nielen študenti, ale aj profesori nášho gymnázia opäť stretli so svojimi priateľmi na športoviskách vo Velkých Pavloviciach. Najskôr študenti - futbalisti pod vedením pána profesora Bíleho odohrali bez straty jediného bodu štyri kvalitné zápasy proti družstvám Velké Pavlovice, Klobouky, Valtice a Mikulov a priviezli opäť putovný pohár do našej školy.
      Poobede nastúpili naši profesori na volejbalovom turnaji proti družstvu Mikulova a domácim Velkým Pavloviciam. Stretnutia sa niesli v priateľskom duchu pod heslom nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa. Napriek tomu sa tešíme zo zisku 1. miesta. Následne sme si vymenili skúsenosti a pobavili sa na priateľskom posedení s kolegami z Velkých Pavlovíc a Mikulova. Už teraz sa tešíme na Vianočný turnaj u nás doma.

Fotogaléria...

Mgr. Dagmar Blažeková

Volejbal Veľké Pavlovice

Volejbal Veľké Pavlovice

Môj odraz - premiéra !

              

   Pozývame Vás na premiéru senického študentského filmu Môj odraz, 21.9.2012 o 19:00 v DK Senica. Krimidráma sa odohráva aj v našej škole, tak nezabudnite prísť!

M. Marcus

Promo:

Môj odraz - plagát